Proč sádrokarton?

Sádrokarton je moderní materiál s dlouhodobou tradicí a ověřenými vlastnostmi. Je hojně využíván jak ve výstavbě obytných domů, tak i ve výstavbě administrativních budov či výrobních a prodejních hal.

Vyznačuje se mnoha jedinečnými vlastnostmi, jejichž kombinace nelze u jiných materiálů docílit.

Sádrokarton je typický pro své možnosti rychlé, čisté a bezproblémové instalace, oproti mokré výstavbě je i nesrovnatelně levnější. Lze jej upravit do rozměrů a tvarů, které požadujete, včetně všech otvorů a dalších modifikací.

Sádrokarton nezatěžuje nadměrně nosnou konstrukci budov, proto je vhodný k rekonstrukcím interiérů starších rodinných i panelových domů či historických budov.

Impregnovaný sádrokarton je hojně využívaný pro montáže vlhkých interiérů, zejména k rekonstrukci bytových jader v panelových domech.

Další předností sádrokartonu především v kombinaci s izolační vatou jsou i dobré tepelné a zvukově izolační vlastnosti sádrokartonu.

V neposlední řadě lze sádrokarton použít i tam, kde jsou zvýšené nároky na odolnost proti požáru. Montáží protipožárního sádrokartonu zvýšíme odolnost proti ohni až o 120 minut .